Kilpailukalenteri 2016-2017

Kausi 2016-2017

SSuL ottaa 1.7.2016 alkavalle kaudelle Tournamentsoftwaren käyttöön nykyistä kokonaisvaltaisemmin, oma kisojen kotisivu, rankinglaskenta, on-line entry, ainakin.
Projektin etenemistä voit seurata erilliseltä TSW-BTP sivulta.

Rekisteröitymisen ja ilmoittautumisen ohjeet löytyvät tuolta –> http://www.sulkapallo.fi/kilpailija/kotimaan-kilpailuilmoittautumiset/

Kauden 2016-2017 kilpailukalenterin pdf-versio on julkaistu 31.5.2016 (päivitetty 27.7.-16) : Kilpailukalenteri 2016-2017 v2.1

 

 Pelaajahaku  Alta  Osta lisenssi  Kilpailusäännöt  ILMOITTAUTUMAAN – Lue ohjeet!
  kutsuun    Alta linkistä kisasivu  
Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
20.8. – 21.8. ESB Matinkartanontie 1, Espoo ESB Junioreiden poolikisa PN-TN-SN-17-15-13-11, PK-TK-17-15-13-11 (KP-Poolikisa)
27.8. – 27.8. ParBa PUNT, Koulumestarinkatu Saaristo Seniorit (Eliitti) 35,40,45,50,55,60,65,70,17,15,13,11
3.9. – 3.9. YlTe Närhitie 2, 84100 Ylivieska Ylivieskan Yksipäiväiset (kans) MK-MN-NK-NN-V-A-B-C-17-35-45-55
3.9. – 4.9. SaSuPa Kulmasport 5 Savonlinna Sasupa:n startti, Kulmasport open, Savolaeset 1/3 V, A, B, C, 15, 17, 35, 45, 50
3.9. – 4.9. KaaSu Tallakatu 2, 20660 Littoinen Kaarinan XXVIII Kansalliset Kilpailut 2016 V, A, B, C, 35, 45, 55, 19, 17 + harraste
9.9. – 11.9. HBC Ratsastie 10 Helsinki Open (Eliitti) V,A,B,C
17.9. – 18.9. MaSu Elotie 14, Ylöjärvi Mansen Sulan APACS-kansalliset V,A,B,C,35,40,50,17,15,13,11
17.9. – 18.9. HPC Isokatu 99, 90120 Oulu Hukka Open 2016 (Tähti) V,A,B,C,35,45,55,17 (harraste)
24.9. – 25.9. PoPy Metsämiehenkatu 6 Porin Pyrinnön Tähtikisa V,A,B,C,35,45,55
24.9. – 25.9. Sul-Kis Järvelänkatu 12, 78250 Varkaus Varkauden kansalliset, Savolaeset 2/3 V,A,B,C,35,45,55,60,17,15
24.9. – 25.9. BMK-84 Fleminginkatu 9, 10600 Tammisaari Ekslaget (Juniori-Eliitti) 19,17,15,13,11,9
1.10. – 2.10. HanSu Ratsastie 10 BC Hanhensulan XVI kansallinen A,B,C,15,17,40,50
1.10. – 2.10. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Syyskisa A,B,C,35,40,45,50,55,60,65
8.10. – 9.10. ESB Matinkartanontie 1, Espoo ESB Eliitti 2 V,A,B,C
15.10. – 16.10. SaSu Yliopistonranta 3, 70700 Kuopio Savon Sulka 40v  Tähtikisa, Savolaeset 3/3 V,A,B,C,17,15,13,11,35,40,45
15.10. – 16.10. OSUKO Matinkartanontie 1, 02230 Espoo Osukon syyskisat (kans) V,A,B,C,35,40,45,50
22.10. – 23.10. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clear poolikisa (kans) V,A,B,C,35,45,55,17,15,13,11,9
28.10. – 30.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Finnish International  Junior Elite 2016 17,15,13,11,TK-PK-9
28.10. – 30.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Finnish Junior 2016 (BE) 19
29.10. – 29.10. ParkS Niementie 10, 39700 PARKANO ParkS kansalliset V,A,B,C,35,40,45,50,55
5.11. – 6.11. Sulkaset Teerivuorenkatu 14, 33300 Tampere Sulkasetin Tähtikisat V, A, B, C, 17, 15, 13, 35, 45, 55
5.11. – 6.11. Smash-Sulkis Varikkotie 4 00900 Helsinki Sportia Sulkis  Tournament (kans) MK-NK-MN-NN-A-B-C-PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
12.11. – 12.11. VaSu Bragentie, 65350 Vaasa Kumpoo kansalliset V,A,B,C,35,45,50,17,15,13,11, Harraste
12.11. – 13.11. ÖIF Latukuja 4, 01280 Vantaa Vantaan Tähtikisa 2016 V,A,B,C
19.11. – 20.11. MarSu Latukuja 4, 01280 Vantaa MarSun syyskilpailut (kans) A,B,C,35,40,50
19.11. – 20.11. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Raision Kansallinen V,A,B,C,35,40,45,50,55
19.11. – 20.11. ParBa Koulumestarinkatu 5 Parainen Paraisten Juniori-Eliitti 19,17,15,13,11,9
24.11. – 27.11. HBC Ratsastie 10, 00280 Helsinki Finnish International 2016 (BE Series) V
2.12. – 4.12. DRIVE Huopalahdentie 28, 00350 Helsinki Drive 60-vuotisjuhlaeliitti V,A,B,C
10.12. – 11.12. BMK-84 Fleminginkatu 9, 10600 Tammisaari BMK-84 kansalliset V, A, B, C, 17,15,13
10.12. – 11.12. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän Tähtikisat V,A,B,C,17,15,13,11,9,40,50,60
17.12. – 18.12. ESB Matinkartanontie 1, Espoo Joukkue-SM 2016 V/A/B/C – Sarjakilpailu
7.1. – 7.1. LOB-82 Raviradantie 50100 Mikkeli Mikkeli Open (kans) A,B,C,40,50,60,65,17,15,13
7.1. – 8.1. MaSu Elotie 14, Ylöjärvi Mansen Sulan APACS-Tähtikisat V,A,B,C,35,40,45,50,17,15,13,11
7.1. SSuL Latukuja 2, 01280 Vantaa Junioreiden Taito- ja joukkuekisa 15, 13, 11, 9 – joukkueet katso ohjeita
14.1. – 15.1. NaMi Pajulahdentie 167, 15560 NASTOLA Pajulahden Tähtikisa 2017 V,A,B,C,40,50,60
21.1. – 22.1. ÖIF Latukuja 4, 01280 Vantaa Vantaan Juniori-Eliitti 2017 19,17,15,13,11,9
21.1. – 22.1. HämSu Härkätie 17 b, 13500 Hämeenlinna Hämeenlinnan Kumpoo Tähtikisat 2017 V,A,B,C,40,50,60,15,13
28.1. – 29.1. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Tähtikisa 2017 V,A,B,C,13,11,PK-TK-PN-TN-15,PK-TK-9
3.2. – 5.2. SSuL Rajatorpantie 23 SM 2017 V
11.2. – 12.2. Smash-Sulkis KILPAILU PERUTTU! Sportia Sulkis Junior Tournament (kans) PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
11.2. – 12.2. VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Keravan kansalliset 2017 A, B, C, MK-MN-SN-35-45-55, MK-MN-65-15-13
11.2. – 12.2. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku ATV Eliitti (Clear) V,A,B,C,35,45,55,17,15,13,11
18.2. – 18.2. KajSu Ratakatu 2 87100 Kajaani / Väinämöisenkatu 28 87100 Kajaani (Junioriluokat) Straumann Games (Tähti) A,B,C,45,55,17,15,13
18.2. – 19.2. HYSY Matinkartanontie 1, 02230 Espoo HYSYn kansalliset A,B,C, harraste
25.2. – 26.2. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Raision Tähtikisa V,A,B,C,35,40,45,50,55,60
25.2. – 26.2. TU Kuusistontie 4 Toholammin kansalliset A, B, C, 35, 40, 19, 17, 15, 13, 11, 9
25.2. – 26.2. KouSS Myllypuronkatu 3, 45150 Kouvola ja Palomäenkatu 31, 45100 Kouvola HELMI-kisat 2017 (kans)
aikuisetjuniorit
A,B,C,35,MK-MN-SN-45, MK-MN-55, PK-TK-17-15-13-11, PN-TN-15-13
3.3. – 5.3. SST Ratsastie 10, Helsinki Nuorten ja Seniorien SM 2017 19,35,40,45,50,55,60,65,70,75
11.3. – 12.3. OSUKO Matinkartanontie 1, 02230 Espoo Osukon Härkäkisat (kans) MK-MN-V-A-B-C-35-40-45-50
11.3. – 12.3.  TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo – myös harrasteluokat! Espoo Women’s Open 2017 (kans) NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-19-17-15-13-11
18.3. – 19.3. PuiU Ratsastie 10 Helsinki Ikäluokka-SM 17,15,13,11,9
18.3. – 19.3. HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon XIV Kansalliset A, B, C
25.3. – 26.3. ParBa Koulumestarinkatu 5 Kumpoo Saaristo Eliitti V,A,B, C ikäluokat sunnuntaina 11,13,15,17 kansallinen junnukisa
1.4. – 2.4. L-S Kariniemenkatu 21, Lahti Päijät-Hämeen kansalliset 2017 V,A,B,C,17,15,13,35,45,55
1.4. – 2.4. TeSu Vellamontie 9, 90510 Oulu Tervasulan tähtikisat 2017 V,A,B,C,35,45,55,17,15,13
1.4. – 2.4. ESB Matinkartanontie 1, Espoo ESB Juniori Eliitti 5 19,17,15,13,11,PK-TK-9
6.4. – 9.4. SSuL Rajatorpantie 23, Vantaa Finnish Open 2017 (BE) V
16.4. – 17.4. Bisku Läntinen Valkoisenlähteentie 52, Vantaa Backaksen Iskun Pääsiäisturnaus – Kansallinen A,B,C,35,45,50,55,60,65
22.4. – 23.4. PuiU Latukuja 2, 01280 Vantaa PuiU:n tähtikisa V,A,B,C
22.4. – 23.4. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän kevätkisat (kans) V,A,B,C,17,15,13,11,9,40,50,60
22.4. – 23.4. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Kevätkisa (kans) A,B,C,35,40,45,50,55,60,65
29.4. – 29.4. PoPy Metsämiehenkatu 6 PoPyn Juniorikansalliset 19,17,15,13,11,PK-TK-9
29.4. – 30.4. WilSu Pohjolankatu 29 Kumpoo Lappeenranta Open 2016 (Eliitti) V,A,B,C,45,55,PK-TK-PN-TN17
6.5. – 6.5. KuRy keskuspuistikko 33 Kurikka Kurikan Ryhdin yksipäiväiset (kans) A,B,C,35,45,55,65,15,13,11
6.5. – 7.5. SSI Koulukuja 14 73100 Lapinlahti Sulkasadon kansalliset kilpailut V,A,B,C,35,40,45,50,17,15,13
6.5. – 7.5. TuSu Piiparinpolku 22, 20360 Turku Turun Sulan Kansalliset 2017 V,A,B,C,HARRASTE
6.5. – 7.5. DRIVE Huopalahdentie 28, 00350 Helsinki Drive kansallinen juniorikilpailu 19,17,15,13,11,PK-TK-9
13.5. – 14.5. HBC Ratsastie 10 HBC:N Juniorieliitti (Juniorieliitti 6) 19, 17, 15, 13, 11, 9
20.5. – 21.5. HanSu Ratsastie 10 ABC-luokkamestaruus A,B,C
27.5. – 27.5. SSuL Ilmoitetaan myöhemmin I-divisioona Sarjakilpailu 2MK+NK+MN+NN+SN
Yhteistyössä