Kilpailukalenteri 2017-2018

Kausi 2017-2018

Kilpailukalenteri pdf-formaatissa Kilpailukalenteri 2017-2018 v1.1 (päivitetty 5.7. Lisätty HanSun lokakuun kisaan 60-luokka ja korjattu kirjoitusvirheitä)

Dokumentissa on haetut/sovitut/määrätyt/pakotetut kilpailujen päivämäärät kisaviikonlopun lauantaille merkittyinä. Osa kilpailutiedoista on vielä tarkastamatta mutta pääasia selvinnee tuosta, eikä julkaisua ole pienien puutteiden takia syytä viivyttää. Korjataan samalla, kun kilpailuja hyväksytään alle olevan kaltaisen taulukon muodostamista varten.

Rekisteröitymisen ja ilmoittautumisen ohjeet löytyvät tuolta –> http://www.sulkapallo.fi/kilpailija/kotimaan-kilpailuilmoittautumiset/

 

 Pelaajahaku Alta kutsuun Osta lisenssi Kilpailusäännöt ILMOITTAUTUMAAN – Lue ohjeet!
Alta linkistä kisasivu
 –  –  –  –
Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
26.8. – 27.8. ESB Matinkartanontie 1, Espoo ESB Junioreiden poolikisa PN-TN-SN-19-17-15-13-11, PK-TK-19-17-15-13-11-9 (KP-Poolikisa)
2.9. – 2.9. YlTe Närhitie 2, 84100 Ylivieska Ylivieskan Yksipäiväiset – Kansallinen MK-MN-NK-NN-V-A-B-C-15-17-35-45-55
2.9. – 2.9. MaSu Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Mansen Sulan APACS-kansalliset V,A,B,C,35,40,50,55,17,15,13,11
2.9. – 3.9. KaaSu Tallakatu 2, 20660 Littoinen Kaarinan XXIX Kansalliset Kilpailut 2017 V,A,B,C,35,45,55,65,19,17 + harraste
9.9. – 10.9. ParBa Koulumestarinkatu 5 Kumpoo Saaristo Eliitti V,A,B,C,17,15,13,11,9
16.9. – 17.9. HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon kansalliset syyskisat A,B,C
16.9. – 17.9. HPC Isokatu 99, 90120 Oulu Hukka Open 2017 V,A,B,C,17,35,45,55, harraste
23.9. – 24.9. OSUKO Matinkartanontie 1, 02230 Espoo Osukon syyskisat V,A,B,C,35,40,45,50
23.9. – 24.9. PuiU Tapulikaupungintie 4 Helsinki PuiU:n juniorieliitti 19,17,15,13,11,9
23.9. – 24.9. Sul-Kis Järvelänkatu 12 Apacs tähtikisa (Sul-Kis) V,A,B,C,17,15,35,45,50,55,60
30.9. – 1.10. PoPy Metsämiehenkatu 6 28500 Pori PoPyn Tähtikisa 2017 (PoPy 110v.) V,A,B,C,35,45,55,17,15,13
30.9. – 1.10. HanSu Ratsastie 10, Helsinki Kumpoo kansallinen (HanSu) A,B,C,17,15,40,50,60
7.10. – 8.10. LoiSkis Puistokatu 16, 32200 Loimaa Loimaan kansalliset 2017 (LoiSkis) V,A,B,C,35,40,45,50,55.
7.10. – 8.10. SaSu Yliopistonranta 3, 70700 Kuopio Kuopion kansallinen V,A,B,C,17,15,13,11,35,40,45
7.10. – 8.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Eliitti 2017 V,A,B,C,PK-TK-15-13-11-9
21.10. – 22.10. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clear poolikisa V,A,B,C,35,45,55,17,15,13,11,9
21.10. – 22.10. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaan tähtikisa V,A,B,C,PK-TK-13-11-9
27.10. – 29.10. ESB Otaranta 6 Espoo Finnish Youth International 2017 17,15,13,11
27.10. – 29.10. ESB Otaranta 6 Espoo Finnish Junior 2017 19 (Arvonta ja tulokset)
4.11. – 5.11. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900 Helsinki Sportia Sulkis Tournament MK-NK-MN-NN-A-B-C-PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
4.11. – 5.11. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän 40v Tähtikisat V,A,B,C,17,15,13,11,9,40,50,60
11.11. – 11.11. MarSu Latukuja 1 Marsun Syyskilpailut A,B,C,35,45,55
11.11. – 11.11. VaSu Bragentie, 65350 Vaasa Vaasan Mailat24.fi yksipäiväiset 2017 (kans) MK-MN-V,A,B,C,35,17,15,13, Harraste
11.11. – 12.11. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Raision kansallinen V,A,B,C,13,15,17,35,40,45,50,55
18.11. – 19.11. ParBa Koulumestarinkatu 5 Kumpoo Juniori-Eliitti 3 Parainen 19,17,15,13,11,9
18.11. – 19.11. SaSuPa Koulutie 2 Kerimäki Savonlinnan syyskisa V,A,B,C,35,45,50,55,60,65,15,17
24.11. – 26.11. HBC Ratsastie 10 / Huopalahdentie 28 Helsinki Open V,A,B,C,17,15,13,11,35,45,55
25.11. – 26.11. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Kansallinen kisa A,B,C,35,40,45,50,55,60,65
2.12. – 3.12. Sulkaset Teerivuorenkatu 14, 33300 Tampere Sulkasetin Tähtikisat V,A,B,C,17,15,13,35,45,55
9.12. – 10.12. DRIVE Huopalahdentie 28, 00350, Helsinki Drive Eliitti 2017 V,A,B,C
6.1. – 6.1. LOB-82 Kuukuskuja 4, 50100 Mikkeli Mikkeli Open A,B,C,35,45,50,55,60,65,70,17,15
6.1. – 6.1. SSuL Koivu-Mankkaantie 3, 02200 Espoo Junioreiden Taito- ja joukkuekisa Joukkueet 15,13,11,9 – Harrastejoukkueet 15,13,11
6.1. – 7.1. MaSu Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Mansen Sulan APACS-Tähtikisat V,A,B,C,35,40,45,50,17,15,13,11
13.1. – 14.1. NaMi Pajulahdentie 167, 15560 Nastola Pajulahden Tähtikisa V,A,B,C,35,45,50,55,60
13.1. – 14.1. TU Kuusistontie 4 69300 Toholampi Toholammin kansalliset V,A,B,C,19,17,15,13,11,9,50,60
20.1. – 20.1. KauWi Vaasantie 22 62375 Kauhava Kauhavan kansalliset V,A,B,C,15,13,11,35,45,55
20.1. – 21.1. HämSu Härkätie 17 b, 13500 Hämeenlinna Hämeenlinnan Tähtikisat 2018 V,A,B,C,45,55,65,15,13
20.1. – 21.1. HBC Huopalahdentie 28, 00350 Helsinki Juniori-Eliitti 4 19,17,15,13,11,9
27.1. – 28.1. OSUKO Matinkartanontie 1, 02230 Espoo Osukon Härkäkisat MK-MN-V-A-B-C-35-40-45-50
27.1. – 28.1. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Espoo Women’s Open 2018 NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-19-17-15-13-11
2.2. – 4.2. SSuL Rajatorpantie 23, 01600 Vantaa SM 2018 V
10.2. – 10.2. KajSu Ratakatu 2, 87100 Kajaani / Väinämöisenkatu 28, 87100 Kajaani Straumann Games V,A,B,C,45,55,17,15,13
10.2. – 11.2. VIPSU Killan koulu, Sarvimäentie 35, Kerava Vipsun 40-vuotisjuhlakilpailut V,A,B,C,PK-PN-15-13,MK-MN-55-65
17.2. – 18.2. HYSY Matinkartanontie 1, 02230 Espoo HYSYn kansalliset A,B,C, harraste
17.2. – 18.2. ParkS Niementie 10, 39700 Parkano ParkS kansalliset V,A,B,C,35,40,45,50,55,15,13,11
24.2. – 25.2. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Raision Tähtikisa V,A,B,C,17,15,13,35,40,45,50,55
24.2. – 25.2. KouSS Myllypuronkatu 3 45150 Kouvola ja Palomäenkatu 31 45100 Kouvola Helmi-kisat A,B,C,MK-MN-35-45-55, PK-TK-17-15-13-11, PN-TN-15-13
2.3. – 4.3. SST Ratsastie 10, 00200 Helsinki Nuorten ja Seniorien SM 2018 19,35,40,45,50,55,60,65,70,75
10.3. – 11.3. HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon XV kansalliset kisat A,B,C
10.3. – 11.3. SC Kokkola Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola Kokkolan Kumpoo Tähtikisat V,A,B,C,35,45,55,17,15,13,11
17.3. – 18.3. TeSu Vellamontie 9, 90510 Oulu Tervasulan tähtikisat 2018 V,A,B,C,35,45,55,17,15,13
17.3. – 18.3. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa 17-15-SM+Ikäluokkamestaruudet 17,15,13,11,9
24.3. – 25.3. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clear Eliitti V,A,B,C,35,45,55,17,15,13,11,9
31.3. – 31.3. L-S Kariniemenkatu 21, Lahti Päijät-Hämeen kansalliset 2018 V,A,B,C,17,15,13,35,45,55
31.3. – 31.3. PoPy Metsämiehenkatu 6, Pori PoPyn juniorikansalliset 2018 19,17,15,13,11,PK-TK-9
5.4. – 8.4. SSuL Rajatorpantie 23, 01600 Vantaa Finnish Open 2018 V
14.4. – 15.4. TuSu Piiparinpolku 22, 20360 Turku Turun Sulan Kansalliset 2018 V,A,B,C,HARRASTE
14.4. – 15.4. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän kevätkisat V,A,B,C,17,15,13,11,9,40,50,60
21.4. – 22.4. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Juniori-Eliitti 2018 19,17,15,13,11,PK-TK-9
28.4. – 29.4. SSI Petter Kumpulaisentie 30, 74130 Iisalmi Sulkasadon kansalliset kilpailut V,A,B,C,35,40,45,50,17,15,13
28.4. – 29.4. ESB Matinkartanontie 1, Espoo ESB Eliitti 2018 V,A,B,C
5.5. – 5.5. KuRy Keskuspuistikko 33 Kurikka Kurikan Ryhdin Kumpoo  yksipäiväiset A,B,C,35,45,55,65,15,13,11.
5.5. – 6.5. DRIVE Huopalahdentie 28, 00350, Helsinki Drive Kansallinen Juniorikisa + Seniori Eliitti 19,17,15,13,11,PK-TK-9,35,40,45,50,55,60,65,70
11.5. – 13.5. HBC Huopalahdentie 28, 00350 Helsinki Luokkamestaruuskisat A,B,C
19.5. – 20.5. PuiU Tapulikaupungintie 4 Helsinki PuiU:n tähtikisa V,A,B,C
26.5. – 27.5. SSuL tbc I-divisioona Sarjakilpailusääntöjen mukaan

 

Yhteistyössä