Seuraedustuksen muutokset 1.1.2018

1.1.2018 voimaan tuleviksi haetuista seuraedustuksen muutoksista on lähetetty sääntöjen määräämä sähköpostipelaajien vanhojen seurojen tiedossa olevaan osoitteeseen. Alla sähköpostin sisältö kokonaisuudessaan ja viestin lopussa yhteenveto haetuista seuraedustuksen muutoksista.

——

Hei,

Edustussäännön mukaan määräaikaan mennessä haetuista seuraedustuksen muutoksista tulee lähettää sähköposti vanhan seuran edustajalle kahden arkipäivän kuluttua/kuluessa siitä, kun hakemusten jättämisen määräaika on umpeutunut.
Määräaika on umpeutunut torstaina 30.11.2017 ja tänään 4.12.2017 on se toinen arkipäivä.

Vanhan seuran edustajalla on 10 arkipäivää aikaa niin halutessaan kommentoida siirtoa, kommentointia ei odoteta, eikä sitä tarvitse lähettää jos asia on seuran ja pelaajan kanssa sovittu.  Emme siis odota viestiä jos sen sisältö olisi ”OK”.
SSuL ei myöskään ota kantaa pelaajan ja seuran mahdollisiin erimielisyyksiin minkäänlaisena välimiesmenettelynä. Tämän hakemusten yhteenvedon tarkoitus on antaa seuralle mahdollisuus varmistua siitä, että pelaaja on asiasta vanhaa
seuraa informoinut ja mikäli näin ei ole, seuralla on aikaa varmistaa asioiden olevan kaikella tavalla oikealla tolalla ja asiallisesti käsitelty.

Kommentointien aikaraja, kymmenen arkipäivää, päättyy 19.12.2017 klo 16:00 ja niiden toimittamisen osoite on ilkka.hellgren@sulkapallo.fi

Terveisin
Ilkka

Ilkka Hellgren
Kilpailupäällikkö
040 526 9939
www.sulkapallo.fi

—————————

Ote Edustussäännöstä (koko sääntö: https://sulkapallo.fi/wp-content/uploads/2015/12/Edustussäännöt-13.04.2013.pdf)

3.3 Jos edustusoikeuden siirtoilmoitus tai -hakemus tai rekisteröintihakemus sekä käsittelymaksun kuitti toimitetaan liiton toimistoon toukokuun loppuun mennessä, uusi edustusoikeus on voimassa 1.7. alkaen ja jos vastaava ilmoitus tai hakemus toimitetaan marraskuun loppuun mennessä, uusi oikeus on voimassa 1.1. alkaen.

3.4 Edustusoikeuksien siirtoilmoitukset ja -hakemukset sekä rekisteröintihakemukset julkaistaan liiton kotisivulla kohdassa ”Viimeisimmät uutiset” viimeistään kahden arkipäivän kuluessa touko- ja marraskuun lopusta. Liiton toimisto lähettää tiedon edustusoikeuden siirtohakemuksesta myös vanhan seuran sähköpostiosoitteeseen, mikäli sellainen on käytettävissä.

3.5 Vanhalla seuralla on oikeus kommentoida pelaajan edustusoikeuden siirtohakemusta 10 arkipäivän aikana edellisessä pykälässä mainitusta liiton nettijulkaisusta lähettämällä sähköpostia kilpailutoiminnasta vastaavan ryhmän sihteerille, jonka sähköpostiosoite julkaistaan siirtoilmoituksia ja -hakemuksia käsittelevien uutisten yhteydessä.

3.6 Edustusoikeuden siirtymiseen eivät vaikuta vanhan seuran ja pelaajan väliset mahdolliset erimielisyydet

— — — —
Kotimaisten pelaajien seuraedustuksen muutoshakemukset 1.1.2018 toteutettavaksi

Nimi Luokka Vanha Seura Uusi Seura ID
Urpela Salla V Sulkapalloseura Drive Helsingin Yliopiston Sulkapalloyhdistys 1561
Savonsaari Veikko A Keravan Sulkapalloseura VIPSU Martinlaakson Sulkapalloseura 986
Hintsala Anne A Lahti-Sulkkis Nastola Minton 1332
Kankaanpää Jenni A Puistolan Urheilijat Östersundom IF 4866
Luhtaniemi Mikko A Tervasulka Helsingfors Badminton Club 6439
Sandelin Heli A Toijalan Valpas Turun Pyrkivä 4748
Saksman Rami B Halikon Sulkis Sulkapalloseura Clear 3236
Luukkonen Johanna B Keravan Sulkapalloseura VIPSU Savon Sulka 4513
Löyttyniemi Eliisa B Raision Sulkapallolijat Turun Pyrkivä 4199
Keränen Timo B Tervasulka Kajaanin Sulkapalloilijat 5791
Onninen Olli C BC Hanhensulka Pajamäen Sulka 680
Markkula Aarni C Euran Veivi Porin Pyrintö 6826
Korva Ari C Kajaanin Sulkapalloilijat Kuusamon Eräveikot 8139
Kyllönen Veetu C Kajaanin Sulkapalloilijat Tervasulka 6410
Mustonen Jarmo C Kajaanin Sulkapalloilijat Kuusamon Eräveikot 8138
Kerttula Ville C Kotkan Verkkopalloseura Sulkapalloseura Clear 7553
Valtonen Oona C Kotkan Verkkopalloseura Sulkapalloseura Clear 7552
Karhu Milla C Kouvolan Sulkapalloseura Haminan Sulkapalloilijat 7362
Toivainen Juha-Matti C Seinäjoen Sisu Kurikan Ryhti 8257
Autio Lari C Sulkasato Iisalmi Jyväskylän Sulkapalloseura 1602
Nurmenniemi Jesse C Tervasulka Hukka Players Club 5793
Linden Oskari C Turun Pyrkivä Sulkapalloseura Clear 5156
Lunden Lauri C UT-Sulkis Sulkapalloseura Clear 4893
Kauden aikana tehdyt sääntöjen mukaiset muutokset ja korjaukset 1.7.-30.11.2017
Nimi Luokka Vanha Seura Uusi Seura ID
Lindström Lotta B Turun Pyrkivä Savonlinnan Sulkapallo 5220
Sundell Sauli C Helsingfors Badminton Club BC Hanhensulka 3558
Vuorela Mika C Seinäjoen Sisu Kurikan Ryhti 8048
Fomin Jarmo C Sulkasato Iisalmi Lapinlahden Veto 8161
Fomin Kirsi C Sulkasato Iisalmi Lapinlahden Veto 8162
Raatikainen Risto-Matti C Sulkasato Iisalmi Lapinlahden Veto 8250
Roivainen Jukka C Sulkasato Iisalmi Lapinlahden Veto 2861
Loimusalo Santtu C Varkauden Sul-Kis Sulkapalloseura Drive 4884
Yhteistyössä