Kilpailukalenteri

Kausi 2020-2021

Kilpailukalenterin syksyn kilpailut pdf-formaatissa – Kilpailukalenteri syksy-2020 v0.9 – pari kilpailua odottaa vielä maanantaina 8.6. tehtäviä lopullisia päätöksiä. Samalla tehdään ensimmäisen katselmus kevään hakemuksiin, joita on parilla viikonlopulla reilusti.

UPD 4.9. – Kilpailukalenterin kevään kilpailut pdf-formaatissa – 2020-2021 Kilpailukalenteri – kevät 2021 v1.0.4.9 – joku muutos saattaa vielä, pääsosin kuitenkin jo paikkansapitävä. Taulukkomuodossa sivun alaosassa.

Tournamentsoftwaressa on jokunen kilpailu testitarkoituksessa jo julkaistu ja muita tulee tiistaista alkaen. Samalla järjestäjille jaetaan ohje BTP:n kanssa etenemiseksi online-hakemuksia hyödyntäen.

Tällä sivulla perinteisesti ollut kalenteri julkaistaan syksyn osalta sitten, kun kaikki hakijat ovat tehneet perinteisen kutsun (vanha hakemus). Jos kaikki eivät sitä tee, julkaisua ei tehdä. Kilpailut löytyvät TSW-kalenterista usealla hakutavalla sitä mukaa kun niitä julkaistaan.

Alla on exclistä kopioitu tilanne 10.6.2020. klo 18:30 – U17-15+Iklauokkamestaruus odottaa vahvistusta kisapaikasta.

Ilmoittautumiset avautuvat 1.7.alkaen kilpailun järjestäjän valisemana aikana. Muistakaa hankkia lisenssi ajoissa erityisesti kilpailuihin, joiden ilmoittatuminen päättyy pe-su, jolloin manuaalipäivtyksiä ei tehdä.

Viikko Nimi Taso Alku Loppu Luokat Kilpailupaikka Paikkakunta Järjestäjä
2020 – 32 Forza seniorieliitti Pietarsaari Seniori-Eliitti 8.8.2020 9.8.2020  35,40,45,50,55,60,65,70,75,80 Tenniscenter pietarsaari Pietarsaari JeBa
 
JAKSO 1
2020 – 35 ParkS kansalliset Kansallinen 29.8.2020  30.8.2020  V,A,B,C,17,15,13,11,35,40,45,50,55 Parkanon Urheilutalo Parkano ParkS
2020 – 35 Kaarinan 32. Kansalliset Kilpailut 2020 Kansallinen 29.8.2020  30.8.2020  V,A,B,C,17,15,13,11,35,45,55,65 Littoisten monitoimitalo Littoinen KaaSu
2020 – 35 Kristiinan malja Kansallinen 29.8.2020 29.8.2020 NN-V-A-B-C-17-15-13-11-35-45-55-65 Talihalli Helsinki SSVa
2020 – 36 Kumpoo Saaristoeliitti Eliitti 5.9.2020  6.9.2020 V,A,B,C Paraisten Urheilu- ja Nuorisotalo Parainen ParBa
2020 – 37 Ylivieskan Yksipäiväiset 2020 Kansallinen 12.9.2020 12.9.2020 V,A,B,C,11,35,40,45,50,55,60,65 Ylivieskan Liikuntakeskus Ylivieska YlTe
2020 – 37 HYSYn syyskansalliset Kansallinen 12.9.2020  13.9.2020 A,B,C,35,40 Matinkylä Forever Espoo HYSY
2020 – 37 Halikon sulkiksen IV syyskisat Kansallinen 12.9.2020  13.9.2020 A,B,C Halikon likuntahalli Halikko HalSu
2020 – 38 17-15 SM ja Ikäluokkamestaruus Mestaruus 19.9.2020 20.9.2020 17,15,13,11,(9) – vuoden 2020 mestaruus Esport Center Espoo TS
 
JAKSO 2
2020 – 39 PoPy Elite 2020 Eliitti 26.9.2020  27.9.2020 V,A,B,C Porin tennishalli Pori PoPy
2020 – 40 Mansen Sulan Apacs-kansalliset Kansallinen 3.10.2020 3.10.2020 V,A,B,C,17,15,13,11,9,35,40,50,55 Ylöjärven liikuntakeskus Ylöjärvi MaSu
2020 – 40 BC Hanhensulan Kumpoo 20-vuotisjuhlakisa Kansallinen 3.10.2020  4.10.2020 V,A,B,C,17,15,13,11,35,40,50 Ruskeasuon palloiluhalli Helsinki HanSu
2020 – 41 Helsinki Open Premier Elite 9.10.2020  11.10.2020 V,A,B,C Talin sulkapallo- ja squahkeskus Helsinki HBC
2020 – 42 Apacs Savon Sulan Kansallinen Kansallinen 17.10.2020  18.10.2020 V,A,B,C,15,11,9,35,40,45,50,55,60,65 Studentian Liikuntahalli Kuopio SaSu
2020 – 42 Klaukkalan Kansallinen Kisa Kansallinen 17.10.2020  18.10.2020 A,B,C,35,40,45,50,55,60,65 Klaukkalan Tennishallit Klaukkala Klaki
2020 – 42 Clear poolikisa Kansallinen 17.10.2020  18.10.2020 V,A,B,C,17,15,13,11,35,45,55,65 Jarkko Nieminen Areena Turku Clear
2020 – 43 Finnish Junior / Finnish Youth Juniori-Eliitti 23.10.2020  25.10.2020 17,15,13,11 (9?) Otahalli kaiketi Espoo ESB
2020 – 44 Joukkuekisa by Osuko Joukkue 31.10.2020 31.10.2020 V-C, B-C Forever Matinkylä Espoo OSUKO
 
JAKSO 3
2020 – 45 Sulkaset Eliitti Eliitti 7.11.2020  8.11.2020 V,A,B,C Tampereen Tenniskeskus Tampere Sulkaset
2020 – 46 PuiU Juniorieliitti Juniori-Eliitti 14.11.2020  15.11.2020 19,17,15,13,11,9 Ruskeasuon palloiluhalli Helsinki PuiU
2020 – 47 Osukon syyskisat Kansallinen 21.11.2020  22.11.2020 V,A,B,C,35,40,45,50 Forever Matinkylä Espoo OSUKO
2020 – 47 Turun Sulan Kansalliset 2020 Kansallinen 21.11.2020  22.11.2020 V,A,B,C Nunnavuoren palloiluhalli Turku TuSu
2020 – 48 Tapion Sulan 60-vuotisjuhlaeliitti Premier Elite 28.11.2020  29.11.2020 V,A,B,C Esport Center Espoo TS
2020 – 49 Jyväskylän Sulkapalloseuran Kansalliset Kansallinen 5.12.2020  6.12.2020 V,A,B,C,17,15,13,11,9,40,50,60,65,70 Monitoimitalo Hipposhalli Jyväskylä JySS
2020 – 49 Yonex HBC Nelinpeliturnaus – Pool Kansallinen 5.12.2020  6.12.2020 MN-NN-SN-V-A-B-C-17-15-13-11-9-35-40-45-50-55-60-65 Talin sulkapallo- ja squashkeskus Helsinki HBC
2020 – 50 Joukkue-SM Joukkue 12.12.2020 13.12.2020 V-C Talin sulkapallo- ja squashkeskus Helsinki BadU
2020 – 50 Clear Joukkuekisa Joukkue 12.12.2020 13.12.2020 V-C, B-C Kilosport Kaarina Clear
2020 – 50 Team Weekend Joukkue 12.12.2020 13.12.2020 V-C Talin sulkapallo- ja squashkeskus Helsinki BadU

Ilmoittautumaan

KEVÄT 2021 – 4.9.2020 korjattu tarkkasilmäisen huomioitsijan ilmoituksen perusteella viikkojen 8 ja 9  kilpailupäivät, samalla kavennettu taulukkoa.

               
  JAKSO 4            
Viikko Nimi Taso Alku Loppu Luokat Kilpailupaikka Järj. lyhenne
2021 – 2 Hämeenlinnan Eliitti 2021 Eliitti 16.1.2021 17.1.2021 V,A,B,C Loimua areena HämSu
2021 – 3 HYSYn kevätkansalliset Kansallinen 23.1.2021 24.1.2021 A,B,C,35,40 Matinkylä Forever HYSY
2021 – 3 PoPy Kansallinen 2021 Kansallinen 23.1.2021 24.1.2021 V,A,B,C,19,17,15,13,11,35,45,55 Porin tennishalli PoPy
2021 – 3 Mikkeli Open 2021 Kansallinen 23.1.2021 23.1.2021 A,B,C,15,13,11,35,45,50,55,60 Sportforum LOB-82
2021 – 3 Vaasan Kansalliset 2021 Kansallinen 23.1.2021 23.1.2021 A,B,C,17,15,13,11,9,35,40,45,50 Vaasan Tennis Center VaSu
2021- 4 Junioreiden Taito- ja joukkuekisa Joukkue 30.1.2021 30.1.2021 .      9, 11, 13, 15 Talihalli SSuL
2021 – 4 RaSu Joukkuekisa Joukkue 30.1.2021 30.1.2021 B-C Kerttulan Liikuntahalli RaSU
2021 – 5 SM2021 Mestaruus 4.2.2021 6.2.2021 V Vantaan Energia Areena SSuL
2021 – 6 Kajaanin Kansalliset Kansallinen 13.2.2021 13.2.2021 V,A,B,C,15,11,9,40,50,60 Kajaanihalli KajSu
2021 – 6 Halikon sulkiksen XVI kansalliset kevätkisat Kansallinen 13.2.2021 14.2.2021 A,B,C Halikon liikuntahalli HalSu
2021 – 6 HELMI-kisat 2021 Kansallinen 13.2.2021 14.2.2021 A,B,C,15,13,11,35,45,50,60 Lyseon liikuntahalli ja Kouvolan Kuntotalo KouSS
2021 – 7 EMTC 2021 BE Major 16.2.2021 20.2.2021 Joukkue Vantaan Energia Areena BE/SSuL
JAKSO 5
2021 – 8 Kumpoo Juniori- ja Seniorieliitti Juniori-Eliitti 27.2.2021 28.2.2021 19,17,15,13,11,9,35,40,45,50,55,60,65,70,75,80 Paraisten Urheilu- ja Nuorisotalo PUNT ParBa
2021 – 8 Keravan kansalliset Kansallinen 27.2.2021 28.2.2021 A,B,C,17,15,45,55,65 Killan koulu Vipsu
2021 – 8 Mansen Sulan Apacs helmikansalliset Kansallinen 27.2.2021 28.2.2021 V,A,B,C,17,15,13,11,9,35,40,45,50,55 Ylöjärven liikuntakeskus MaSu
2021 – 9 Osukon Härkäkisat 2021 Kansallinen 6.3.2021 6.3.2021 MK-MN-V-A-B-C-35-40-45-50-55 Forever Matinkylä OSUKO
2021 – 9 Espoo Women’s Open 2021 Kansallinen 6.3.2021 7.3.2021 NK-NN-V-A-B-C-17-15-13-11-35-45 Esport Center TS
2021 – 9 Euran Veivin KevätTurnaus 2021 Kansallinen 6.3.2021 6.3.2021 A,B,C,35,40,45,50,55,60,65 Euran Urheilutalo EVe
2021 – 9 Tervasulan kansalliset 2021 Kansallinen 6.3.2021 7.3.2021 V,A,B,C,19,17,15,13,11,9,35,40,45,50,55,60,65,70 Nallisport TeSU
2021 – 10 Nuorten ja Seniorien SM 2021 Mestaruus 12.3.2021 14.3.2021 19,35,40,45,50,55,60,65,70,75,80 Ruskeasuon palloiluhalli SST
2021 – 11 U17-U15 SM ja Ikäluokkamestaruudet Mestaruus 20.3.2021 21.3.2021 17,15,13,11,9 Talin sulkapallo- ja squashkeskus HBC
2021 – 12 Clear Elite Eliitti 27.3.2021 28.3.2021 V,A,B,C Jarkko Nieminen Areena Clear
JAKSO 6
2021 – 13 Päijät-Hämeen kansalliset 2021 Kansallinen 3.4.2021 4.4.2021 V,A,B,C,17,15,13,35,45,55,60,65 Kisapuiston halli L-S
2021 – 13 RaSu Kansallinen Kansallinen 3.4.2021 4.4.2021 V,A,B,C,35,40,45,50,55,60,65,70 Kerttulan Liikuntahallli RaSu
2021 – 13 Valppaan Kansalliset 2021 Kansallinen 3.4.2021 4.4.2021 Open,V,A,B,C,35,45,50,55 Tampereen Tenniskeskus ToiVal
2021 – 13 Kurikan Ryhdin Kumpoo yksipäiväiset Kansallinen 3.4.2021 4.4.2021 V,A,B,C,15,13,11,35,45,55,60 Monnari KuRy
2021 – 14 PuiU Eliitti 2021 Eliitti 10.4.2021 11.4.2021 V,A,B,C Ruskeasuon palloiluhalli PuiU
2021 – 15 Tapion Sulan Juniorieliitti 2021 Juniori-Eliitti 17.4.2021 18.4.2021 19,17,15,13,11,9 Esport Center TS
2021 – 16 ESB Premier Elite 2021 Premier Elite 24.4.2021 25.4.2021 V,A,B,C Forever Matinkylä ESB
2021 – 17 Klaukkalan Kansallinen kisa Kansallinen 1.5.2021 2.5.2021 A,B,C,17,15,13,11,9 Klaukkalan Tennishalli Klaki
2021 – 17 Sulkasadon kansalliset kilpailut Kansallinen 1.5.2021 2.5.2021 V,A,B,C,17,15,13,11,9,40,50,60,70 Kangaslammin koulu SSI
2021 – 13 Mansen Sulan juniorikansallinen Kansallinen 2.5.2021 2.5.2021 19,17,15,13,11,9 Tampereen Tenniskeskus MaSu
2021 – 18 A-B-C Luokkamestaruus Mestaruus 8.5.2021 9.5.2021 A,B,C (V) Talihalli BadU
2021 – 19 I-Divisioona Joukkue 15.5.2021 15.5.2021 SSuL
2021 – 19 Clear Joukkuekisa Joukkue 15.5.2021 15.5.2021 Clear
Yhteistyössä