Kilpailukalenteri 2019-2020

Kausi 2019-2020

Kilpailukalenterin syksyn kilpailut pdf-formaatissa – Alustava kilpailukalenteri 2019 syksy v196

Kilpailukalenterin kevään 2020 kilpailut pdf-formaatissa –  Kilpailukalenteri 2020 kevät v2.0 20191015 (2.10.2019 korjattu ajankohdat vastaamaan B-sarakkeen ajankohtia) Alustavaan verrattuna muutoksia tammikuun Taito- ja joukkuekisa, JySSin junnukisa siirtyi 16.2. (SU) ja Luokkamestaruus ja I-divisioona vaihtoivat päittäin Jyväskylän hallitilanteen takia. 15.10. siirretty HYSYn kansallinen 7.3. -> 21.3. ja täsmennetty ESB Eliitin alkupäivä pe 24.4. sekä lisätty junioriluokat U11 ja U9
Kevään kilpailut pyritään käsittelemään myös online hakemuksina heti, kun se osa TSW:a saadaan Hollannissa valmiiksi (vko 40 luvattu ”in next week” 15.10. (vko 42) ei vielä valmis). Online Sanctioning tulee helpottamaan ja nopeuttamaan kisojen käsittelyä kunhan se vaan valmistuu.

(Dokumenteissa on haetut/sovitut/määrätyt/pakotetut kilpailujen päivämäärät kisaviikonlopun lauantaille merkittyinä.

Rekisteröitymisen ja ilmoittautumisen ohjeet löytyvät tuolta –> https://www.sulkapallo.fi/kilpailija/kotimaan-kilpailuilmoittautumiset/

Pelaajahaku Seuralyhenne Osta lisenssi Kilpailusäännöt ILMOITTAUTUMAAN – Lue ohjeet!
=linkki kutsuun Alta linkistä ilmoittautumaan
Syksy 2019
Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
31.8. – 1.9. KaaSu Tallakatu 2, 20660 Littoinen Kaarinan 31. Kansalliset Kilpailut 2019 V,A,B,C,35,45,55,65,19,17 + harraste
31.8. – 31.8. YlTe Närhitie 2, 84100 Ylivieska Ylivieskan Yksipäiväiset V,A,B,C,35,40,45,55,17,15,13,11,9
7.9. – 8.9. ParBa Koulumestarinkatu 5 21600 Parainen Kumpoo Saaristo Eliitti V,A,B,C, 17,15,13,11,9
14.9. – 14.9. MaSu Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Mansen Sulan Apacs-kansalliset V,A,B,C,35,40,50,55,17,15,13,11,9
14.9. – 15.9. LOB-82 Kuukuskuja 4 50100 MIKKELI S-Tähtikisa MS V, MD V, WS V, WD V, XD V,MS: ABC, WS: ABC, MD: ABC 35 45 50 55 60, WD: ABC 35 45 50 55, XD: ABC
14.9. – 15.9. HPC Isokatu 99, 90120 Oulu Hukka Open 2019 V,A,B,C,35,45,55,17
21.9. – 22.9. PuiU Tapulikaupungintie 4 / Erätie 3 Helsinki PuiU:n tähtikisa VABC
21.9. – 22.9. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Rasun Juniori-Eliitti 2019 19,17,15,13,11 ja 9
28.9. – 28.9. HalSu Kuruntie 7, 24800 HALIKKO Halikon III kansalliset syyskisat A, B ja C
28.9. – 29.9. SC Kokkola Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola Kokkolan Tähtikisat V, A, B, C, 35, 45, 55, 17, 15, 13, 11, PK-TK-9, Harraste
28.9. – 29.9. HBC Huopalahdentie 28, Helsinki YONEX HBC:n kv. nelinpelikisa MN-NN-SN-V-A-B-C-19-17-15-13-11-35-40-45-50-55-60
5.10. – 5.10. Clear Joukkuekilpailu V-C ja B-C luokat Joukkuekilpailu V-C ja B-C luokat
5.10. – 6.10. HanSu Matinkartanontie 1, Espoo BC Hanhensulan Kumpoo kansallinen XIX V,A,B,C,15,35,45,55
12.10. – 13.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Eliitti 2019 V,A,B,C,PK-TK-15, 13, 11, 9
19.10. – 20.10. PoPy Metsämiehenkatu 6 28500 Pori TUL 100v. Tähtikisa, Pori V, A, B, C, 35, 45, 55, 13, 15, 17 kaikki pelimuodot. Lisäksi Harraste kaksinpeli & nelinpeli
19.10. – 20.10. MarSu Matinkartanontie 1, Espoo Varuste.net Tähtikisat V, A, B, C, 35, 45, 55
19.10. – 20.10. SaSu Yliopistonranta 3, 70700 Kuopio APACS Kuopion Tähtikisa V,A,B,C,17,15,13,11,35,40,45,50
25.10. – 27.10. ESB Otaranta 6, 02150 Espoo, Finland FZ FORZA FINNISH YOUTH 2019 U17, U15, U13, U11
25.10. – 27.10. ESB Otaranta 6, 02150 Espoo, Finland FZ FORZA FINNISH JUNIOR 2019 U19
Ilmoittautuminen Goodmintoniin ennen 17.9.2019
1.11. – 3.11. HBC Ratsastie, Helsinki Helsinki Open V,A,B,C,19,17,15,13,11,9,60,50,40
2.11. – 2.11. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Kansallinen Syyskisa 2019 A,B,C,35,40,45,50,55,60,65
9.11. – 10.11. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clear poolikisa V,A,B,C,17,15,13,11,9,35,45,55
9.11. – 10.11. OSUKO Matinkartanontie 1, Espoo Osukon syyskisat (kans) V,A,B,C,35,40,45,50
9.11. – 9.11. VaSu Bragentie, 65350 Vaasa Vaasan Sulkiksen 30v. Kumpoo juhlaturnaus A,B,C,35,45,50,60,17,15,13,11,9, Harraste
16.11. – 17.11. Klaki Sulka Isosuo 1, 01800 Klaukkala / Löydöskuja 2, 01800 Klaukkala Klaukkala Kansallinen kisa A,B,C,PK-TK-17-15-13-11-9 (Harraste)
16.11. – 17.11. TU Kuusistontie 5, 69300 Toholampi Toholammin Juniori-Eliitti U9-U19
23.11. – 24.11. Sulkaset Teerivuorenkatu 14, 33300 Tampere Sulkasetin Tähtikisat V,A,B,C,17,15,13,35,45,55
30.11. – 1.12. BadU Huopalahdentie 28, 00350, Helsinki United Eliitti V,A,B,C,KP-9,MK-NK-MN-NN-17-15-13-11
7.12. – 8.12. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän Tähtikisat 2019 11, 13, 15, 17, V, A, B, C, 40, 50, 60
14.12. – 14.12. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan B-joukkuekilpailu Joukkuekilpailu B
14.12. – 14.12. Clear Clear joukkuekilpailu A-C ja B-C Joukkuekilpailu A-C ja B-C luokat
14.12. – 15.12. TS Koivu-Mankkaan tie 3, Espoo Joukkue-SM Sarjakilpailusäännön mukaan
Kevät 2020
4.1. – 4.1. LOB-82 Kuukuskuja 4 50100 MIKKELI Mikkeli Open 2020 A,B,C,35,40,45,50,55,60
4.1. – 5.1. MaSu Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Mansen Sulan Apacs-Tähtikisat V,A,B,C,35,40,50,55,17,15,13,11,9
11.1. – 12.1. NaMi Pajulahdentie 167, 15560 Nastola FZ Forza Pajulahti Cup 2020 V, A, B, C, 35, 45, 55, 65
18.1. – 19.1. HämSu Härkätie 17 b, 13500 Hämeenlinna Hämeenlinnan Tähtikisat 2020 V,A,B,C,35,45,55,65,15,13 ja harraste MK-NK-MN-NN
18.1. – 19.1. HBC Huopalahdentie 28, Helsinki JUNNUELIITTI 19, 17, 15, 13, 11, PK-9, TK-9
25.1. – 26.1. PoPy Metsämiehenkatu 6 28500 Pori PoPyn Kansallinen 2020 V, A, B, C, 35, 45, 55, 13, 15, Harraste kp&np
25.1.2020 SSuL Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo JUNIOREIDEN TAITO-JA JOUKKUETURNAUS 2020 15,13,11,9
31.1. – 2.2. SSuL Rajatorpantie 23, Vantaa SM 2020 V
8.2. – 8.2. KajSu Ratakatu 2 87100 Kajaani. Kajaanin Sulkapalloilijoiden Tähtikisat V,A,B,C,40,50,60,17,15,13
8.2. – 8.2. OSUKO Matinkartanontie 1, Espoo Osukon Härkäkisat MK-MN-V-A-B-C-35-40-45-50
8.2. – 9.2. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Espoo Women’s Open 2020 NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-19-17-15-13-11
16.2. – 16.2.
vain su !
JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä JySS Juniori kevätkisat 2020 19,17,15,13,11,9
16.2. – 16.2. ToiVal Toimelankatu 8, 33560 Tampere Valppaan Tähtikisat 2020 V,A,B,C,35,45,55,15,13 ja harraste MK-MN
22.2. – 23.2. TeSu Vellamontie 9, 90510 Oulu Tervasulan tähtikisat 2020 V,A,B,C,35,45,55,17,15,13
22.2. – 23.2. KouSS Myllypuronkatu 3, 45150 Kouvola ja Salpausselänkatu 38, 45100 Kouvola HELMI-kisat 25-vuotta A,B,C,MN-NN-SN-35-45-50-55,PK-TK-15-13-11,PN-TN-15-13
29.2. – 1.3. VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Keravan kansalliset A,B,C,MK-MN-45-55-65, PK-PN-TK-TN-17-15
6.3. – 8.3. SST Ratsastie 10, Helsinki Nuorten ja Seniorien SM 2020 19,35,40,45,50,55,60,65,70,75
14.3. – 15.3. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clear eliitti V,A,B,C,17,15,13,11,9,35,45,55
21.3. – 22.3. ParkS Niementie 10, 39700 PARKANO ParkS kansalliset V,A,B,C,35,40,45,50,55,15,13,11
21.3. – 22.3. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo 17-15-SM ja Ikäluokkamestaruudet 17,15,13,11, PK-TK-9
21.3. – 22.3. HYSY Matinkartanontie 1, 02230 Espoo HYSYn kansalliset A,B,C,35,40
28.3. – 28.3. HalSu Kuruntie 7, 24800 HALIKKO Halikon XVI kansalliset kisat A, B ja C
28.3. – 29.3. TU Kuusistontie 5, 69300 Toholampi Toholammin Tähtikisat V, A,B,C,15,13,50,60
28.3. – 29.3. L-S Kariniemenkatu 21, Lahti Päijät-Hämeen kansalliset 2020 V,A,B,C,17,15,13,35,45,55,60,65
2.4. – 5.4. SSuL Rajatorpantie 23, Vantaa Finnish Open 2020 V
11.4. – 12.4. Klaki Sulka Isosuo 1, 01800 Klaukkala / Löydöskuja 2, 01800 Klaukkala Klaukkala Kansallinen kisa A,B,C,PK-TK-17-15-13-11-9 (Harraste)
11.4. – 12.4. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Rasun Tähtikisa 2020 V,A,B,C,35,40,45,50,55,60,65
18.4. – 19.4. TuSu Piiparinpolku 22 Turku Turun Sulan Kansalliset 2020 V,A,B,C,HARRASTE
18.4. – 19.4. PuiU Tapulikaupungintie 4 / Erätie 3 Helsinki PuiU juniorieliitti 19,17,15,13,11, TK-PK-9
24.4. – 26.4. ESB Matinkartanontie 1, 02230 Espoo ESB Elite 2020 V, A, B, C
25.4. – 25.4. KuRy keskuspuistikko 33 Kurikka Kurikan Ryhdin Kumpoo yksipäiväiset V,A,B,C,35,45,55,65,15,13,11
2.5. – 3.5. SSI Petter Kumpulaisentie 30 74130 Iisalmi Sulkasadon kansalliset kilpailut V,A,B,C,40,50,60,70,17,15,13,11,PK-TK-9
2.5. – 3.5. Smash-Sulkis Varikkotie 4 00900 Helsinki TeamSportia Sulkis Tournament A,B,C,PK-PN-TK-TN-17-15-13-11
9.5. (-10.5.) SSuL Haettavissa I-divisioona Sarjakilpailusäännön mukaan A-C
16.5. – 17.5. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä A-B-C Luokkamestaruuskisat A, B, C, 15, 13, 11, 9

Ilmoittautumaan

Yhteistyössä