Suomalaiset huippukisoissa

Tällä sivulla näet listauksen, jossa on kansainvälisiä kisoja, joihin suomalaishuiput osallistuvat kilpailukalenterinsa mukaan. Osa pelaajista on ilmoittanut kilpailusuunnitelmansa jo koko kauden osalta, osa ilmoittaa kisoja myöhemmin. Kisojen alta löytyvät linkit otteluohjelmaan ja tuloksiin. Suomalaisten sijoittuminen maailmanrankingissa löytyy BWF:n ranking sivustolta (Tournament Software). Alasivulta Maailman ranking-lista löydät pistelistan perusteet.


23.-26.1.2020 RSL Iceland International 2020 (Future) viim.ilm.pv 17.12.2019
Tuomarit: Kai Uuttu ja Eino Väisänen

Arvonta ja aikatauluKisan sivut


 

16.-19.1.2020 VICTOR Swedish Open 2020 (Series) – viim.ilm.pv 10.12.2019
Tuomarit: Maija Koivula ja Ilkka Vainio

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


9.-12.1.2020 YONEX Estonian International 2020 (Series) – viim.ilm.pv 3.12.2019
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino, Iikka Heino, Joonas Korhonen, Kasper Lehikoinen, Jesper Paul, Joakim Oldorff, Justus Kilpi, Tony Lindelöf, Niilo Nyqvist
NK: Airi Mikkelä, Nella Siilasmaa, Hanna Karkaus, Jessica Jäntti, Maija Krzywacki, Julia Salonen, Nella Nyqvist
MN: Anton Kaisti/Oskari Larkimo, Anton Monnberg/Jesper Paul, Tony Lindelöf/Joakim Oldorff, Miika Lahtinen/Jere Övermark, Julius von Pfaler/Juha Honkanen, Niilo Nyqvist/Robin Jäntti
NN: Noora Ahola/Sonja Pekkola, Mathilda Lindholm/Jenny Nyström, Jannica Monnberg/Julia Salonen, Hanna Karkaus/Nella Siilasmaa
SN: Oskari Larkimo/Sonja Pekkola, Juha Honkanen/Jannica Monnberg, Julius von Pfaler/Jenny Nyström, Jere Övermark/Elina Niiranen, Kasper Lehikoinen/Mathilda Lindholm, Tony Lindelöf/Julia Salonen, Robin Jäntti/Nella Nyqvist, Anton Kaisti/Alzbeta Basova (CZE)


 

17.-21.12.2019 2019 YONEX/K&D GRAPHICS International Challenge – viim.ilm.pv 12.11.2019
NK: Airi Mikkelä

Arvonta ja tuloksetKisan sivut   (BWF kalenteri, eniten tietoa) – Seuran sivut


12.-15.12.2019 Italian International 2019 (Chall) – viim.ilm.pv 5.11.
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino

Tuomari: Kalle Saarinen

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


27.-30.11.2019 VICTOR Welsh International 2019 (Series) – viim.ilm.pv 22.10.
NK: Airi Mikkelä

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


21.-24.11.2019 VICTOR Slovenia Future Series 2019- viim.ilm.pv 15.10.
MK: Joonas Korhonen, Jesper Paul, Justus Kilpi, Joakim Oldorff
NK: Nella Siilasmaa, Hanna Karkaus, Jessica Jäntti, Julia Salonen
MN: Anton Monnberg/Jesper Paul, Joakim Oldorff/Tony Lindelöf, Jere Övermark/Miika Lahtinen, Juha Honkanen/Julius von Pfaler
NN: Jenny Nyström/Jessica Jäntti, Hanna Karkaus/Nella Siilasmaa
SN: Julius von Pfaler/Jenny Nyström, Tony Lindelöf/Julia SalonenTuomari: Maija Kouvula

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


21-24.11.2019 Scottish Open 2019 (Chall) – viim.ilm.pv 15.10.
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino
NK: Airi Mikkelä
MN: Anton Kaisti/Oskari Larkimo
NN: Sonja Pekkola/Inalotta Suutarinen
SN: Anton Kaisti/Inalotta Suutarinen, Oskari Larkimo/Sonja PekkolaTuomari: Teemu Varonen

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


13.-16.11.2019 AIG FZ FORZA Irish Open 2019 (Chall) – viim.ilm.pv 8.10.2019
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino

Tuomari: Pekka Saarinen

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


7.-10.11.2019 FZ FORZA Norwegian International 2019 (Series) – viim.ilm.pv 1.10.
MK: Joonas Korhonen, Kasper Lehikoinen, Joakim Oldorff
NK: Nella Siilasmaa, Hanna Karkaus
MN: Anton Kaisti/Oskari Larkimo
NN: Hanna Karkaus/Nella Siilasmaa
SN: Joakim Olforff/Nella SiilasmaaTuomari: Ilkka Vainio

Arvonta ja tulokset Kisan sivut


30.10.-2.11.2019 44th YONEX Hungarian International Championships 2019 (Chall) – viim.ilm.pv 24.9.
MK: Kalle Koljonen, Iikka Heino
MN: Anton Kaisti/Oskari Larkimo
NN: Sonja Pekkola/Inalotta Suutarinen
SN: Anton Kaisti/Inalotta Suutarinen, Oskari Larkimo/Sonja PekkolaArvonta ja tuloksetKisan sivut


29.10.-3.11.2019 SaarLorLux Open 2019 (BWF100) – viim.ilm.pv 17.9.2019
MK: Eetu Heino, Joonas Korhonen
NK: Airi MikkeläArvonta ja tuloksetKisan sivut


16.-20.10.2019 Dubai International Challenge 2019 (Chall) – viim.ilm.pv 10.9.
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino, Iikka Heino

Arvonta ja tuloksetKisan sivut (11.9.vielä 2018 kisan tiedot)


 

8.-13.10.2019 YONEX Dutch Open 2019 (BWF 100) – viim.ilm.pv 27.8.
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino, Iikka Heino
NK: Airi MikkeläArvonta ja tuloksetKisan sivut


3.-6.10 Bulgarian International Championship 2019 (Future) – viim.ilm.pv 27.8.
MK: Joonas Korhonen, Jesper Paul, Justus Kilpi, Anton Monnberg, Julius von Pfaler
NK: Hanna Karkaus, Nella Siilasmaa
MN: Anton Monnberg/Jesper Paul, Juha Honkanen/Jere Övermark
NN: Elina Niiranen/Jenny Nyström, Hanna Karkaus/Nella Siilasmaa
SN: Julius von Pfaler/Jenny Nyström, Jere Övermark/Elina NiiranenArvonta ja tuloksetKisan sivut


 

26.-29.9.2019 LI-NING Czech Open 2019 (Future) – viiim.ilm.pv 20.8.2019
NK: Hanna Karkaus

Arvonta ja tuloksetKisan sivut (ehkä)


24.-29.9.2019 Maldives International Challenge 2019 (Challenge) – viim.ilm.pv 20.8.2019
MK: Eetu Heino
NK: Airi MikkeläArvonta ja tulokset Kisan sivut


19.-22.9.2019 YONEX Polish International 2019 (Series) – viim.ilm.pv 13.8.2019
MK: Joonas Korhonen

Arvonta ja tuloksetKisan sivut  (en tiä)


18.-22.9.2019 Sydney International 2019 (Series) – viim.ilm.pv 13.8.2019
MK: Kalle Koljonen
NK: Airi MikkeläArvonta ja tuloksetKisan sivut


12.-15.9.2019 South Australia International 2019 (Challenge) – viim.ilm.pv 6.8.2019
MK: Kalle Koljonen
NK: Airi MikkeläArvonta ja tulokset – Kisan sivut (myöhemmin)


11.-14.9.2019 YONEX Belgian International 2019 (Challenge) – viim.ilm.pv 6.8.2019
MK: Eetu Heino

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


4.-8.9.2019 RSL Kharkiv International 2019 (Challenge) – viim.ilm.pv 30.7.2019
MK: Kalle Koljonen, Eetu Heino

Arvonta ja tuloksetKisan sivut   (on siellä joku 2018 mainos 16.7.)


29.8.-1.9.2019 Belarus International 2019 (Series) – viim.ilm.pv 23.7.
MK: Joonas Korhonen

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


 

20.-25.8.2019 2019 Carebaco International [Barbados] (Series) –
MK: Iikka Heino – WDN
NK: Airi Mikkelä
SN: Iikka Heino/Airi Mikkelä – WDNArvonta ja tuloksetKisan sivut  (kutsu)


12.-15.8.2019 Bulgarian Open Championship 2019 (Series)
MK: Iikka Heino, Jesper Paul, Justus Kilpi
MN: Anton Monnberg/Jesper Paul, Miika Lahtinen/Jere Övermark, Juha Honkanen/Justus KilpiArvonta ja tuloksetKisan sivut


8.-11.8.2019 Hellas Open 2019 (Series) –
MK: Iikka Heino

Arvonta ja tuloksetKisan sivut


6.-11.8.2019 Hyberabad Open 2019 (BWF 100) –
MK: Kalle Koljonen
Arvonta ja tulokset


16.-21.7.2019 Russian Open 2019 (BWF 100) –
NK: Airi Mikkelä

Arvonta ja tulokset – Kisan sivut  (TMM sanktioitu!)

Ilmoittautuminen BWF:n sanktioimiin kisoihin tehdään kootusti ilmoittautumisjärjestelmää käyttäen. Toimintaohjeet on toimitettu liittoryhmien pelaajille. Pelaaja sitoutuu sopimaan seuransa kanssa ilmoittautumisoikeudesta. Pelaaja sitoutuu ilmoittautuessaan maksamaan ilmoittautumismaksun ja mahdollisen peruutussakon. Suomalaiset pelaajat ilmoittautuvat viimeistään yhden viikon ennen kilpailun viimeistä ilmoittautumispäivää SSuL:n ohjeistamalla tavalla.

Ilmoittautumislinkki pelaajille, joilla on BWF ID (Kilpailusäännöissä on kerrottu ilmoittautumiseen liittyvät kriteerit)

Kuva: Joonas Puhakka

Yhteistyössä